Demo Page for Table of Content Menu

Najlepsze zlewozmywaki granitowe w 2016 roku

Żadna kuchnia nie obędzie się bez zlewozmywaka. Jeśli jesteś w trakcie remontu kuchni, lub po prostu zdecydowałaś się na wymianę tej części wyposażenia, to koniecznie przeczytaj nasz ranking. W nim opiszemy kilka modeli zlewozmywaków granitowych i przedstawimy opinie wystawione przez ich użytkowników.
Najlepsze zlewozmywaki granitowe w 2016 roku

Żadna kuchnia nie obędzie się bez zlewozmywaka. Jeśli jesteś w trakcie remontu kuchni, lub po prostu zdecydowałaś się na wymianę tej części wyposażenia, to koniecznie przeczytaj nasz ranking. W nim opiszemy kilka modeli zlewozmywaków granitowych i przedstawimy opinie wystawione przez ich użytkowników.

Franke SAG 614-78

1.Franke SAG 614-78Nasze zestawienie rozpoczniemy najtańszym zlewozmywakiem Franke SAG 614-78. Model ten ma wymiary: 78 cm szerokości i 43,5 cm głębokości. Zlew jest jednokomorowy, został on jednak wyposażony w praktyczny ociekacz z odpływem. Jest to typ zlewozmywaka wbudowanego, oznacza to, że po jego instalacji będzie on tworzył jednolitą powierzchnię razem z otaczającym go blatem. W związku z tym musimy zarezerwować dla zmywaka miejsce pod blatem. Według danych podanych przez producenta powinno to być około 25 cm. Jednak wielkość ta będzie zależeć również od wybranego przez nas syfonu. Zlewozmywak został wykonany z fragranitu, który jest odporny na zarysowania, zabrudzenia czy uderzenia. Nie musimy się wiec martwić o odbarwianie czy niekorzystnego wpływu wysokiej temperatury. Onyksowy kolor urządzenia idealnie wpasuje się w kuchnie o stylu nowoczesnym.  Ponieważ otwór na baterię jest tylko podfrezowany a niewybity, sami możemy zdecydować, po której stronie chcemy mieć komorę, a po której ociekacz. Użytkownicy podkreślają, że jest to dobry i tani zlewozmywak granitowy. Za jego główne zalety uznają ładny wygląd i łatwość czyszczenia.

Schock Manhattan D-100S

2.Schock Manhattan D-100SJeśli masz mało miejsca w kuchni to powinnaś rozważyć zakup Schock Manhattan D-100S. Jest to również zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem i z odpływem. Jego wymiary wynoszą: szerokość 69 cm i głębokość 51 cm. Jako że jest to model wpuszczany w blat, to musimy dla niego zarezerwować wystarczając ilość miejsca w samej szafce. W przypadku tego zlewu będzie to 19,5 cm, które trzeba zarezerwować na komorę. Do tego wymiaru powinniśmy doliczyć długość syfonu łączącego zlew z siecią hydrauliczną. Zlewozmywak został wykonany z cristalite, jest on koloru białego i będzie fantastycznie prezentować się w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej, pod warunkiem, że będzie ona utrzymana w jasnych kolorach. Cristalite jest odporny na plamienie, wysokie temperatury i zarysowania. Dodatkowo producent dołączył w tym modelu automatyczny korek. Mamy też możliwość zainstalowania młyna lub selektora do odpadów. A dzięki podfrezowaniu otworu na baterię sami możemy zdecydować, po której stronie chcemy mieć komorę. Konsumenci komentują, że zlewozmywak pięknie się w kuchni prezentuje. Podkreślają również, że został on wykonany z dobrego materiału.

Franke Basis BFG 651-78 

4.Franke Basis BFG 651-78Kolejna nasza propozycja pochodzi, tak samo jak pierwszy produkt, od firmy Franke. Tym razem jest to model Franke Basis BFG 651-78. Zlewozmywak ma szerokość 78 cm i głębokość 50 cm. Natomiast przestrzeń, którą powinniśmy pozostawić na zlew pod szafką musi wynieść minimum 31 cm. Jest to zlew jednokomorowy z ociekaczem. Posiada on także dodatkowo małą komorę do odcedzania, która może przydać się podczas zmywania, lub gotowania. Ta komora ma wymiary 15 x 29 cm. Producent sugeruje, że możemy w niej umieścić tarki, sitka, durszlaki lub różne wkładki. Materiał, z którego zlewozmywak został wykonany to fragranit o kolorze onyksu. Jest to materiał bardzo odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, czy to fizyczne, czy termiczne. Ponieważ otwór na baterię nie został wyżłobiony, lecz tylko przygotowany do wykonania, to w domu możemy zdecydować, gdzie chcemy żeby się znajdowała. Czytając opinie pozostawione przez użytkowników zlewozmywaka możemy się dowiedzieć się, że według konsumentów jest on stabilny, ładnie wygląda. Dodatkowo w komentarzach wspominają oni o odpowiedniej głębokości komór.

Brenor Nubiru 20

5.Brenor Nubiru 20Ranking zlewozmywaków granitowych kontynuujemy produktem Brenor Nubiru 20. Jest to produkt polskiego producenta. Został on też wykonany w Polsce. Ten model dostępny jest w całej palecie kolorów, bez problemu będziesz więc mogła dobrać kolor do wystroju swojej kuchni. Jest to typ zlewozmywaka wpuszczanego, o dwóch komorach. Jego wymiary wynoszą: szerokość 79,5 cm i głębokość 45,5 cm. Każda z komór ma takie same wymiary, czyli szerokość 33,5 cm i głębokość 30 cm, a ich pojemność wynosi 11 litrów. Ponieważ zlew jest duży, możemy wykonać dodatkowy otwór na, np. dozownik mydła, czy płynu do naczyń. W tym modelu został zastosowany korek automatyczny. Mamy też możliwość podłączenia do zlewozmywaka zmywarki lub pralki. W zestawie otrzymamy również klamry mocujące, przelew i syfon. Oprócz tego, że jest to produkt polski posiada on wiele zalet według jego użytkowników. Osoby, które zdecydowały się na zakup zlewu w opiniach piszą, że jest on solidny i funkcjonalny. Za plus wskazali również jego wygląd.

Smeg LSE802A-2

6.Smeg LSE802A-2Smeg LSE802A-2 to kolejny, dwukomorowy zlewozmywak w naszym zestawieniu. Jest to produkt włoskiej firmy, która specjalizuje się w produkcji sprzętów AGD. Jego całkowite wymiary wynoszą: długość 78 cm i głębokość 51 cm. Obydwie komory mają taką samą wielkość, i jest to 42 x 34,7 x 23,5 cm. Podobnie jak te wcześniej prezentowane, i ten model jest typu wbudowanego. Musimy dla niego zarezerwować w szafce około 23,5 cm. Pamiętajmy tylko, że to jest przestrzeń na sam zlew. Dla syfonu powinniśmy zarezerwować dodatkowe miejsce. Materiał, z którego wykonany jest zlewozmywak to granitek. Materiał ten jest odporny na zarysowania oraz wysokie temperatury. Możemy więc bez obaw odcedzać ziemniaki, ryż i inne gotowane potrawy bez obaw, że pod wpływem ciepła zmieni on kształt, lub kolor. Ponieważ otwór na baterię nie został wydrążony, sami możemy zdecydować czy chcemy, by się znajdował na środku zlewu, czy może bliżej jednej z komór. Konsumenci docenili wykonanie zlewozmywaka. W swoich opiniach przekazują, że jest on wysokiej jakości.

Scoch Manhattan R-100

7.Scoch Manhattan R-100Najlepszy zlewozmywak granitowy do małej kuchni to Scoch Manhattan R-100. Jest to zlew jednokomorowy typu wbudowanego. Pamiętaj więc o zagospodarowaniu miejsca na komorę wewnątrz szafki i na syfon. Jego średnica wynosi 47 cm, a głębokość 20 cm. Bez problemu zmieści się on w szafce o długości 45 cm. Pomimo małych rozmiarów, jego komora zmieści w sobie aż 27 litrów. To jedyny model w naszym zestawieniu o okrągłym kształcie. Pomimo tego, że jest jasnego, betonowego koloru łatwo utrzymamy go w czystości. A to dzięki wykonaniu z cristalite, który jest odporny na zabarwienia, odrapania czy utłuczenia. Ponieważ producent przygotował trzy otwory do wybicia, każdy o średnicy 3,5 cm, możemy dodatkowo zamontować do zlewu dozownik mydła czy płynu do mycia naczyń, albo młynek lub selektor do odpadów. Producent dodatkowo wyposażył zlewozmywak w automatyczny korek. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu bardzo sobie chwalą jego wybór. W komentarzach widzimy, że według nich zlew jest idealny i mieści się w małej kuchni. Jest jednak dostatecznie duży by być funkcjonalnym.